Inne

Instrukcja użytkowania

– Okulary należy używać zgodnie z przeznaczeniem


– dla uniknięcia deformacji i pęknięcia oprawy oraz powstawania naprężeń w soczewkach, okularów nie należy zakładać ani zdejmować jedną ręką, a także nosić na czubku głowy


– okulary należy chronić przed działaniem zbyt wysokich i zbyt niskich temperatur (np. nie zostawiać ich w samochodzie latem i zimą, nie nachylać się nad garnkiem z gotującą się wodą, nie zaglądać do piekarnika) oraz środków chemicznych (lakier i farba do włosów)


– nie narażać na kontakt z twardymi i szorstkimi materiałami


– należy przechowywać wyłącznie w etui


– okulary należy zawsze odkładać soczewkami do góry


– w przypadku uszkodzenia okularów nie należy naprawiać ich samodzielnie, tylko zgłosić się do salonu optycznego w celu naprawy lub wymiany uszkodzonych części

Serwis

Zepsuły Ci się okulary? Przede wszystkim nie próbuj samodzielnie ich naprawiać. Przynieś je do nas, a my postaramy się zrobić co w naszej mocy, aby odzyskały sprawność i odpowiedni wygląd.

Dysponujemy profesjonalnym warsztatem i narzędziami do naprawy okularów. W miarę możliwości staramy się naprawić każdy rodzaj okularów.

 

Oferujemy profesjonalny serwis okularów :

– naprawa zauszników, zawiasów, mocowań
– wymiana uszkodzonych fleksów 
– wymiana nanośników i końcówek zauszników
– lutowanie oprawek okularowych stalowych
– spawanie opraw okularowych z tytanu i aluminium
– wymiana pękniętej żyłki
– modelowanie i dopasowanie
– czyszczenie w myjce ultradźwiękowej

 

Wykonujemy także naprawy okularów nabytych poza naszym salonem.

 

Gwarancja

Każdemu Klientowi naszych Salonów przysługuje dwuletni, bezpłatny pakiet serwisowy. Okulary, jak każdy inny elegancki dodatek, z czasem się zużywają. Najczęstsze objawy to poluzowane śrubki i zauszniki, a także pożółknięte nanośniki. Warto wówczas wybrać się do naszego Salonu na bezpłatny przegląd i odświeżyć swoje okulary.

 

Kiedy należy wybrać się do salonu?

Przede wszystkim zawsze wtedy, gdy okulary zaczynają sprawiać nam dyskomfort, np. spadają z nosa lub uciskają. Często pierwsze objawy pojawiają się po kilku dniach od zakupu, jednak jeśli zauważysz problem po dłuższym czasie również warto nas odwiedzić w celu bezpłatnego dokonania poprawek. 

 

Każdy nasz Klient podczas odbioru nowych okularów otrzymuje KARTĘ GWARANCYJNĄ. To ważny dokument, który należy zachować i mieć go przy sobie na każdym przeglądzie.

 

W ramach dwuletniego pakietu serwisowego przysługują cztery bezpłatne przeglądy okularów:


I przegląd – 6 miesięcy od zakupu
II przegląd – 12 miesięcy od zakupu
III przegląd – 18 miesięcy od zakupu
IV przegląd – 23 miesiące od zakupu (Ważne: Ostatni przegląd musi się odbyć przed upływem 2 lat od daty zakupu okularów)

 

Bezpłatny przegląd obejmuje:
– przegląd techniczny okularów
– konserwacja elementów ruchomych (zawiasy, żyłki)
– profilowanie oprawy
– dokręcenie luźnych śrubek
– gruntowne czyszczenie okularów w myjce ultradźwiękowej
– ocena stanu technicznego okularów

 

*W ramach ostatniego – IV przeglądu przysługuje dodatkowo BEZPŁATNE BADANIE WZROKU.

 

Warunkiem utrzymania 2-letniej gwarancji jest wykonywanie przeglądów w wyznaczonych terminach oraz przestrzeganie zasad dotyczących prawidłowego użytkowania okularów opisanych w instrukcji użytkowania.
– Gwarancja obejmuje wady ukryte materiału.
– Wady ujawnione w okresie trwania gwarancji będą bezpłatnie usunięte w możliwie najkrótszym terminie. 
– Jakiekolwiek samodzielne próby naprawy okularów powodują utratę gwarancji. 
– Karta gwarancyjna stanowi jedyną podstawę do realizacji uprawnień gwarancyjnych. Wszystkie przeglądy i naprawy muszą być odnotowane w karcie gwarancyjnej. 

 

Gwarancji nie podlegają:

 

* uszkodzenia wynikające z nieprawidłowego użytkowania okularów, tj. zdejmowania okularów jedną ręką, noszenia na czubku głowy, wystawienia na działanie wysokich temperatur oraz środków chemicznych (lakier do włosów, farba, itp.) 

* uszkodzenia mechaniczne, takie jak: zgniecenie, pogięcie, złamanie oprawy lub zausznika, a także rozbicie, pęknięcie lub zarysowanie soczewek okularowych. 

URZĄDZENIA

Pracujemy wyłącznie na wysokiej jakości urządzeniach renomowanych firm, gwarantujących wysokiej jakości produkty, idealnie dopasowane do potrzeb każdego klienta.

W naszych salonach znajdują się najnowocześniejsze urządzenia pomiarowe VISIOFFICE.  

Urządzenia te gwarantują najbardziej precyzyjny pomiar parametrów do okularów. Dzięki urządzeniu Visioffice będziesz miał pewność, że Twoje okulary będą idealnie dopasowane do Ciebie. 

Pomiar dokonywany w ciągu chwili mierzy zarówno dynamiczne parametry niezbędne dla wszystkich standardowych soczewek okularowych, ale również parametry specyficzne dla soczewek spersonalizowanych, w tym również progresywnych.

Nowoczesne spersonalizowane soczewki progresywne pozwalają użytkownikom cieszyć się doskonałym i swobodnym widzeniem na każdą odległość. Można je porównać do garnituru skrojonego na miarę. Zaprojektowanie takiej soczewki wymaga nie tylko awansowania procesu technologicznego podczas produkcji, ale również precyzyjnego pomiaru, biorącego pod uwagę wiele parametrów. Z myślą o naszych Klientach zapewniamy najbardziej profesjonalny i najdokładniejszy pomiar wykonywany za pomocą urządzenia Visioffice firmy Essilor. 

 

Główne zalety pomiaru urządzeniem Visioffice to:

  • znacznie krótsza adaptacja do nowych soczewek,
  • natychmiastowy komfort i precyzja widzenia we wszystkich kierunkach patrzenia, nie ma potrzeby zmiany postawy, nawet w przypadku patrzenia przez peryferyjną część soczewki – patrzenie jest tak komfortowe jak sportowe buty wykonane na zamówienie,
  • doskonałe widzenie bez wysiłku,
  • koniec z problemami związanymi ze zniekształceniami, czy pływaniem obrazu, nawet podczas najbardziej dynamicznych czynności – rejestracja dynamicznych obrazów na zasadzie wysokiej jakości kamery z efektami 3D.

Serdecznie zapraszamy do naszych salonów